(cs) Sledovací zařízení nalezené v Grenoblu: svědectví a fotky

V srpnu 2018 se ve squatu Awhanee v Grenoblu (Francie) objevil dohledový aparát, krátce poté, co policisté prohledali místo. Tento příklad byl již uveden v našem seznamu příkladů, ale s velmi málo informacemi.

Svědectví lidí, kteří žijí ve squatu, bylo zveřejněno v srpnu: https://cric-grenoble.info/infos-locales/article/perquisition-et-normalitee-685 (francouzština)

Dostali jsme e-mailem nové svědectví týkající se tohoto sledovacího zařízení, stejně jako jeho fotky. Zde to zveřejňujeme (přeloženo do angličtiny, originál francouzsky zde.)

Jedno ráno, policisté přijíždějí v osm hodin na prohlídku.

O několik dní později si myslíme, že v domě možná chybí nějaké věci. Podíváme-li se na obývací pokoj, myslíme si, že něco je skryto v adaptéru s více zásuvkami uprostřed místnosti. Pomocí šroubováku zjistíme pravdu.

Na adaptéru je umístěna věc obsahující desku s tištěnými spoji a baterií. Policisté na to nalepili leták, který v místnosti objevili, aby to skryli. (Je vidět na obrázku zařízení.)

Domníváme se, že po tom, co se všichni zavřeli do zahrady, a zatímco policisté prováděli prohledávání, zajistili další policisté dům. Když se hledání dostalo do obývacího pokoje, narkopolicajt poslal svého kolegu, aby dal varování dolů: “jděte dolů a řekněte jim, že jsme skončili s tímto podlažím a že schody musí být zajištěny.”

Ale když se ohlédneme, myslíme si, že to musel být okamžik, kdy bylo zařízení umístěno, a po tomto okamžiku se většinou zrychlilo prohledávání.

(translation originally published on https://kronika.noblogs.org/post/2019/01/22/sledovaci-zarizeni-nalezene-v-grenoblu-svedectvi-a-fotky/)

This entry was posted in Surveillance device examples and tagged . Bookmark the permalink.